Saunik

saunik-u 2› ‹s
aj suurema talu maal olevat onni ja väikest maalappi kasutav maatamees; pops. Künka talu saunik. Sauniku poeg, tütar, lapsed, majapidamine. *Jõuab nüüd pops peremehega kaevelda või saunik suurnikega suurelda! H. Raudsepp.

See katuseviil on pilt soovmõtlemisest. Siia tahame ehitada meie MAAKOJA ruumid. Praegu elavad seal katuse all pääsukesed ning esimesel korrusel on meeste remonditöökoda. Pidavat õnne tooma – need pääsukesed siis, võibolla muidugi traktoreid remontivad mehed ka – ega ma ju tea :).

Hoone on ehitatud 1878 aastal Tarto talu peremehe Hindriku poolt. Kõige vanem ehitis meie õuel. Läbi aegade on seda hoonet kasutatud erinevalt. Seal on olnud ait, laut, heinaküün, silohoidla ja nüüd töökoda.

Kuna aga soovmõtlemisega läheb aega, siis sellest suvest tahan MTÜ-tegemise kolida sauna. Siit siis see saunikuks hakkamine. Saunas on üks väike ruumike, mille Peedu kunagi paarkümmend aastat tagasi remontis. Seal on seintel väga ilus kujund-laudis. Selleks, et väike ruum pisut helgem tunduks, otsustasin seinad ja lae kriidivärviga valgeks värvida. Nüüd ma proovingi leida hetki, et saunaruumi värvimas käia – neid on siiani kahjuks vähe ette tulnud. Fotol on näha esimene kiht värvi:

Ja siia nurka proovisin, kuidas värv jääb kui teise kihi ka peale võõpan.

Ma loodan, et saan peagi postitada pildid sissekolinud õmblusmasinatest ja päriselt saunikuks hakanud MTÜ TARTO MAAKOJAST :).